نشر دیجیتال و انواع آن

نشر دیجیتال و انواع آن

نشر دیجیتال و انواع آن

مجوز نشر دیجیتال ( برخط) و انواع آن

در حال حاضر با توجه به رشد استارت آپ ها و کسب و کارهای اینترنتی و صدها سایت مختلف در حال ارائه  خدمت به صورت آنلاین به کاربران خود هستند. در کنار این سایت ها افرادی پیدا می شود که به قصد سو استفاده به هر نحوی اقدام به طراحی و ایجاد سایت هایی می زنند که با استعانت از روش های نوین محتواها سایت ها را کپی و مورد تعرض قرار دهند. در چنین فضایی وجود یک نهاد نظارتی برای حسن انجام کار و اعتبار بخشی هر سامانه و سایتی دور از انتظار نیست. به همین دلیل با تدابیر وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکزی با نام مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی راه اندازی شده است که اهم وظیفه آن بررسی درخواست کاربران تایید شده و نشر انواع مجوز می باشد. 

شاید مهمترین کاربر مجوز نشر دیجیتال 

1- برای کسب و کارهای انلاینی که میخاهند در سایت خودشون محتوای انلاین بارگذاری کنند مانند برگذاری دوره های اموزشی و یا حتی محتواهای افلاین که در سایت ها بارگذاری میشود نیازمند مجوز نشر دیجیتال میباشد.

2- ویژگی دیگر این مجوز برای اخذ پروانه انتشار میباشد که شما باید قبل از اخذ پروانه انتشار یا مجوز نشر دیجیتال اخذ نمایید و یا اجبارا با ناشرین در این حوزه قرارداد ببندید و از مجوز آن ها استفاده نمائید.

 

*توجه توجه*

 

متقاضیان “حقیقی ” فعالیت فرهنگی دیجیتال فقط امکان ثبت درخواست مجوز نشر بر حامل ( آثار متعلق به خود متقاضی) و نشر بر خط  و تکثیر حامل های دیجیتال محدود ( در صورت داشتن پروانه کسب) را دارند و بقیه مجوز ها فقط به متقاضی”حقوقی ” اعطا می گردد

در ادامه به انواع فعالیت فرهنگی دیجیتال اشاره میکنیم:

  •  نشر دیجیتال مبتنی بر حامل

تصدی قراردادن اطلاعات و محتوای دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در قالب دیجیتالدارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موضوعات مختلف در معرض عرضه از طریق حاملهای دیجیتال نظیر الواح فشرده .

  • نشر بر خط

تصدی قراردادن محتوای دیجیتال دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در معرض دسترس عمـوماز طریق شبکه گسترده جهانی و شبکه ملی اطلاعات دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

  •  تصدی رسانه برخط پیامده

تصدی قراردادن محتوای دیجیتال دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در معرض دسترس عمـوماز طریق سامانه پیامک انبوه دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

  • تصدی رسانه بر خط از طریق تلفن هوشمند مخابرات

تصدی قراردادن محتوای دیجیتال دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در معرض دسترس عمـوماز طریق شبکه تلفنی دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

  • تصدی رسانه کاربر محور

راه اندازی رسانه کاربر محور از قبیل شبکه های اجتماعی؛ سرویس دهندگان وب لاگ، سامانه های پیام رسان تلفن همراه، سامانه های اشتراک صدا و تصویر و …

  • تکثیر حامل های دیجیتال محدود 

تکثیر CD و DVD با دستگاهای داپلیکیتور

  • تکثیر حامل های دیجیتال کارخانه ای

تکثیر CD و DVD  و… با استمپر

 
  •  

برای اخذ مجوز نشر دیجیتال و پروانه انتشار و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.